magazin
A tehetséges Mr. Ripley legújabb feldolgozása ismét itáliai utazásra csábít, ám a gyilkos szenvedélyt örömtelen rutin, a vibráló mediterrán…
továbbmagazin
Január 4-én a SkyShowtime hazai platformján is megjelent a Csiszolatlan gyémánttal világhírűvé vált Benny Safdie, a sajátos, szándékosan kellemetlen…
továbbmagazin
Kultuszképregényből lett kultuszfilmhez tizenhárom év után hozzányúlni minimum kétesélyes vállalkozás még akkor is, ha az új projektben minden…
továbbmagazin
Ki gondolta volna, micsoda izgalmakat és drámákat élhetünk egy viharvert szendvicsező fülledt konyhájában. A mackó (The Bear) a főzőműsorok világát…
továbbmagazin
Shakespeare-i színvonalú tragédia, kegyetlen és intim családtörténet, kivételesen intelligens kapitalizmuskritika, feszültebb, mint a legjobb krimik…
továbbmagazin
Befejeződött a legendás túlélőjátékot feldolgozó The Last of Us első évada. Az HBO legújabb nagy dobása Pedro Pascal és Bella Ramsay társaságában…
továbbmagazin
A Király nemcsak megidézi Zámbó Jimmy életét és a köré kiépülő mítoszt, hanem a fikcióval vegyített történetmesélésnek köszöhetően izgalmas és…
továbbmagazin
Augusztus 22-én érkezik az HBO Maxra a Trónok harca rekordösszegből készülő előzménysorozata, a Sárkányok háza, mely Daenerys Targaryen őseinek…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié